SZENT SZÁVA ÜNNEPE

Január 27-én iskolánkban is megemlékeztek Szent Száváról, az első szerb püspökről. A jelentős ünnepen részt vett Szabadka város polgármestere, Bogdan Laban is, valamint iskolánk nyugdíjas tanárai is.

Nikola Matković igazgató kiemelte, hogy 2018-ban Szent Száva-díjban részesült az iskola.

A Himnusz után Miodrag Šipka atya megszentelte az ünnepi kalácsot. Iskolánk volt diákja, a generáció tanulója Radmila Papić a „Kolo srpskih sestara” egyesület tagja jutalomban részesítette Doris Cvik III-5 osztályos tanulót.

Ezt követte a Szent Száváról szóló versekből készült összeállítás, melyet Gordana Veselinović tanárnő rendezett. Majd az élet értelméről és a szabadságról szóló verses műsor következett, melyet Berényi Zita tanárnő állított össze.

Az ünnepi műsor zárásaként egy dal hangzott el Srđan Pantelić hitoktató és diákjai előadásában.

Jó hangulatú csevegéssel telt az állófogadás, friss nyugdíjasainkat, Mulic Márta és Dánielfi Ildikó tanárnőket is köszöntöttük.

Partnereink