A SZAKSZOLGÁLAT SZOLGÁLTATÁSAI DIÁKOKNAK

Milyen esetekben fordulhatsz az iskola pszichológusához, illetve pedagógusához?

teknos

• Tanulási nehézségek, koncentrációs gondok és tanulási zavarok
  • Pályaválasztási bizonytalanság – pályaválasztási tanácsadás
  • Problémák, konfliktusok az osztályban, illetve a baráti körben
  • Tanár-diák konfliktusok
  • Lelki problémák (idegesség, rosszkedv, pszichés eredetű álmatlanság, étvágytalanság, stb.)
  • Különböző családi problémák (szülők válása, halála, erőszak, konfliktusok a családban) esetén.

Milyen módon kerülhet sor a beszélgetésre?

• Vagy önként, személyesen keresel fel bennünket az irodánkban – lehetőség szerint tanítási órák előtt vagy után vagy a szünetekben
  • Vagy az osztályfőnök, tanár, igazgató, igazgatóhelyettes küld el beszélgetésre
  • Valamint a szülő kérésére is szervezhetünk beszélgetést

Mi történik az iskolapszichológussal/pedagógussal való beszélgetés során illetve utána?

csalad

• Átbeszéljük a problémát és megpróbálunk megoldást keresni
  • Igény szerint szervezhetünk csoportos beszélgetéseket is a konfliktusban álló felekkel (osztálytársakkal, szülőkkel, tanárokkal)
  • Ha szükséges felvesszük a kapcsolatot más szakemberekkel (pszichiáterekkel, pszichológusokkal, szociális munkásokkal)

Emellett előadásokat, beszélgetéseket, műhelymunkákat is rendszeresen szervezünk osztályfőnöki órák keretein belül

Ezek célja:

• Különböző lelki betegségek megelőzése, felismerésének elősegítése (pl. drogfogyasztás, alkoholizmus, depresszió)
  • Az osztályban előforduló problémák megoldása (pl. beilleszkedési nehézségek, konfliktusok)
  • Csoportos pályaválasztási tanácsadás
  • Tanulási nehézségek kiküszöbölése, hatékony tanulási stratégiák elsajátítása
  • A lelki és testi egészség megőrzésének elősegítése – beszélgetések a barátkozással, párkapcsolattal, szülőkkel kapcsolatban, előadások a serdülőkorról, az erőszakról és a toleranciáról, az életről és a halálról stb.