NAŠI UČENICI U ANDREVLJU

Ukupno deset učenika naše škole (u pratnji profesorke Patricije Nemeš), trenutno boravi u Centru za privredno-tehnološki razvoj “Andrevlje” na Andrevlju, gde su za đake iz cele Vojvodine organizovane radionice, obilasci kampusa i fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, Karlovačke gimnazije i Katedrale. Susret učenika organizuje i finansira Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine-nacionalne zajednice, koji na ovaj način ujedno i nagrađuje talentovane đake osnovnih i srednjih škola sa teritorije AP Vojvodine. U Centru za privredno-tehnološki razvoj “Andrevlje” naglasak je na aktivnostima iz sfere prirodnih i društvenih nauka, umetnosti i kulture, a susreti se održavaju u periodu od marta do decembra 2024. godine.