PERFEKTNI „PERFEKCIONISTI“!

Učenici Hemijsko-tehnološke škole (tačnije, grupa „Perfekcionisti") osvojili su prvo mesto na takmičenju „Izađi mi na teglu!", održanom u okviru Berbanskih dana na Paliću, u nedelju, 17. septembra. Učenici odeljenja IV-1 profesorke Ivanke Bašić Palković (prehrambeni tehničari), u okviru blok nastave (Tehnologija voća i povrća) pravili su avar koji je stručni žiri ocenio najvišim ocenama! Pobednici su za školu osvojili šporet „Smederevac", a za sebe – put u Sokobanju u oktobru.

- Osim nas, „Perfekcionista", iz našeg odeljenja na takmičenju je učestvovala i grupa „Holivudski jazavci", koji su kasnije odustali zbog lošeg vremena. Na početku takmičenja dobili smo: tri gajbe paprike, ulje, so, šećer, celofan i tegle, kao i sto i stolice – pričaju učenici, i na pitanje kako se pravi „pobednički" ajvar, bez razmišljanja odgovaraju:

- Paprike operete, obrišete, propalite i održavate vatru. Stavite paprike da se peku, da što više pocrne, kako bi se lakše skinula kora. Nakon pečenja, stavite u kesu ili pokrijete krpom da se „upare". Paprike ogulimo, izvadimo seme, sameljemo, stavimo u šerpu i dodajemo ulje, šećer, so, beli luk i na kraju sirće. Mogu se dodati i ljute papričice ukoliko želite da ajvar bude ljući. Dok se kuva, mešati. Kuva se oko dva i po sata, dok ne postane gušće.

Finalni proizvod bile su četiri tegle ajvara koje su išle na ocenjivanje pred stručan žiri, i to pod – šifrom! Osim paprika, u tegli se našlo i znanje, trud, vedar duh, pa je žiri, od 15 ekipa čiji su svi članovi bili znatno stariji i samim tim iskusniji od naših đaka, upravo ajvar „Perfekcionista" proglasio najboljim! Pohvale su zaslužili: Marcela H. Boća, Nedeljka i Milena Macura, Dragana Vasić i Oliver Dujmović.

Čestitamo i – prijatno!

JOŠ JEDNA NAGRADA ZA IV-1

Osim učenika koji su bili više nego uspešni u pravljenju ajvara, još jedna učenica IV-1 odeljenja nagrađena je istog dana. U pitanju je Sofija Dobrički, koja je u kategoriji laser 4.7, na popularnoj regati na Paliću, osvojila drugo mesto na Prvenstvu Subotice.

naslovna1
naslovna2