Zadatak meseca

REBUS

(7,6)

okt-2017-s

Rešenja (kao i ime, prezime, razred) poslati na Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli., ili predati profesoru matematike, do 27. oktobra 2017. godine. Prva tri tačna rešenja biće nagrađena.

RIMSKI BROJEVI - MOZGALICE

Premesti samo jednu šibicu u zadatku tako da jednakost bude tačna.

maj2017

Rešenja (kao i ime, prezime, razred) poslati na Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli., ili predati profesoru matematike, do 10. juna 2017. godine. Prva tri tačna rešenja biće nagrađena.

APRIL

Abeceda ima sedam slova koji se mogu shvatiti i kao rimski brojevi (I, V, X, L, C, D i M). Nađi reči od kojih se izostavljanjem pomenutih slova mogu složiti reči koje imaju smisla. (Na pr.: VRANAC - izostavljanjem V i C: RANA).

Rešenja (kao i ime, prezime, razred) poslati na Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli., ili predati profesoru matematike, do 30. aprila 2017. godine. Prva tri tačna rešenja biće nagrađena.

MART

Koliko trouglova možeš formirati spajanjem tačaka koje se nalaze u datoj mreži?
marcius-2017
Rešenja (kao i ime, prezime, razred) poslati na Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli., ili predati profesoru matematike, do 31. marta 2017. godine. Prva tri tačna rešenja biće nagrađena.

FEBRUAR

Koji broj dolazi na mesto upitnika? Zašto?

februar-2017

Rešenja (kao i ime, prezime, razred) poslati na Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli., ili predati profesoru matematike, do 28. februara 2017. godine. Prva tri tačna rešenja biće nagrađena.

DECEMBAR-JANUAR

Nastavi nizove brojeva na jelci odozgo prema dole.
Svakom slovu odgovara po jedan broj. Napiši kojom logikom si stigao/la do rešenja.

december2016

Tačne odgovore su poslali: Varga Viktória (II-8), Rostás Csenge (II-8), Erdélyi Valentina (IV-8), Kávai Brigitta (II-8), Buják Fanni (IV-10).

Nagrađeni su: Varga Viktória (II-8), Rostás Csenge (II-8), Erdélyi Valentina (IV-8)

NOVEMBAR

Prebrojte koliko kocki ima na svakoj slici, računajući i one koje
se ne vide u pozadini.

novembar16

Tačne odgovore su poslali:
Rostás Csenge (II-8), Varga Viktória (II-8), Bátyity Csilla (IV-8), Buják Fanni (IV-10).
Rešenje: Na prvoj slici ima 35 a na drugoj slici 39 kocki.

OKTOBAR

Koliko trouglova vidite na slici?

okt2016

Tačan odgovor: 17

bevasarlokocsi

U supermarketu postoje dva reda spakovanih kolica. Prvi red sadrži deset kolica i dugačak je 2,9m. Drugi red sadrži dvadeset kolica i dugačak je 4,9m. Koliko su dugačka jedna kolica?

Tačne odgovore su poslali: Kéménczy György (profesor), Rostás Csenge (I-8), Iva Toković (II-9)
Nagrađeni su: Rostás Csenge (I-8), Iva Toković (II-9)

APRIL

Tri utorka u mesecu su dani sa parnim datumima. Kog dana je 21. dan u tom mesecu?

Tačne odgovore su poslali: Kéménczy György (profesor), Rostás Csenge (I-8), Korom Gabriella (profesor), Iva Toković (II-9), Korana Bekonja-Soklič (I-13), Kávai Brigitta (I-8), Kiss Anikó (profesor), Vojnić Purčar Jadranka (profesor), Vukmanov Simokov Nikola (II-11), Vladimir Molnár (II-11)
Nagrađeni su: Rostás Csenge (I-8), Iva Toković (II-9), Korana Bekonja-Soklič (I-13)

MART

REBUS (13)

Graphicrebus

Tačne odgovore su poslali: Jelena Zorić (profesor)

FEBRUAR

Koliko procenata velikog kvadrata je obojeno?

feladvany1

Tačne odgovore su poslali: Rostás Csenge (I-8), Kéménczy György (profesor), Iva Toković (II-9), Korana Bekonja-Soklič (I-13), Mihajlović Vanja (pedagog), Varga Viktória (I-8), Kevešdi Angelika (IV-13), Vladimir Molnar (II-11), Vukmanov Simokov Nikola (II-11)

Nagrađeni učenici: Iva Toković (II-9), Varga Viktória (I-8).

DECEMBAR-JANUAR

Koji različiti celi brojevi x i y zadovoljavaju jednačinu?

dec

Tačne odgovore su poslali: Dimitrije Martinović (IV-13), Kéménczy György (profesor), Jelena Zorić (profesor), Korom Gabriella (profesor)
Nagrađeni učenici: Dimitrije Martinović (IV-13)

NOVEMBAR

R E B U S: LATINSKA IZREKA (2,5,2,5,4,2,5)

novembar

Tačne odgovore su poslali: Vojnić Purčar Jadranka (nastavnik), Korana Bekonja-Soklič (I-13), Rostás Csenge (I-8), Jelena Zorić (nastavnik), Dimitrije Martinović (IV-13)
Nagrađeni su: Korana Bekonja-Soklič (I-13), Rostás Csenge (I-8), imitrije Martinović (IV-13)

OKTOBAR

kepU datom izrazu svako slovo predstavlja neku cifru, pri čemu ista slova predstavljaju iste, a različita slova različite cifre. Koju cifru predstavlja svako slovo u izrazu?

Tačne odgovore su poslali:
Kevešdi Angelika (IV-13), Korom Gabriella (nastavnik), Rostás Csenge (I-8), Kéménczy György (nastavnik), Matković Nikola(direktor)
Nagrađeni su: Kevešdi Angelika (IV-13)Rostás Csenge (I-8)

R E B U S

LATINSKA IZREKA (2,5,2,5,4,2,5)