• 000-2018-2019-upis.png
 • 001-BILBOARD-HTS.png
 • 001-BO304.JPG
 • 001-BO305.JPG
 • 001-C32414543_b-678x381.jpg
 • 001-IMG_20190128_094825.jpg
 • 001-IMG_30181113_124352.jpg
 • 25.png
 • 0121.jpg
 • IMG-9d7e.jpg
 • IMG-4697.jpg
 • IMG-a4c4a.jpg
 • IMG_20181019_133003.jpg
 • w-baloni.jpg

VISOKO PRIZNANJE U NAŠIM RUKAMA!

Hemijsko-tehnološka škola nagrađena je visokim priznanjem Evropske fondacije za obuku i razvoj preduzetničkih veština kod učenika. Direktoru škole Nikoli Matkoviću nagradu je uručio direktor Evropske fondacije za obuku Čezare Onestini, u prisustvu evropske komesarke za zapošljavanje, socijalna pitanja, veštine i mobilnost radne snage Marijan Tisen. Svečanost je održana proteklog vikenda u Beču, u okviru Evropske nedelje strukovnih veština.


- Mladi iz čitave Evrope, ne samo iz Evropske unije, već i sa oboda EU i Bliskog istoka, imali su priliku da pokažu kako se oni snalaze na polju afirmacije preduzetništva. Dakle, ne samo kroz nastavne planove i programe, ne samo kroz nastavu, nego i kroz niz drugih aktivnosti. Mi smo pokazali kako naša učenička kompanija, koja se u ovom slučaju bavi proizvodnjom tečnog sapuna, može upravo te kompetencije da osnaži kod mladih ljudi – ističe direktor škole Nikola Matković.


Hemijsko-tehnološka škola se na međunarodni konkurs prijavila projektom - proizvodnja tečnog sapuna. Kada je školu posetila ekipa iz Brisela koja je snimila kratak film o ovoj delatnosti, učenici III-9 odeljenja (budući hemijski laboranti), koji kroz praktičnu nastavu aktivno učestvuju u proizvodnom lancu, na licu mesta prikazali su sve procese proizvodnje, ali i distribucije tečnog sapuna – pred kamerama su birali boju i miris sapuna, dizajnirali logo i ambalažu, odnosno proveravali stanje prodaje u lokalnim prodavnicama.


- Škola je veoma dobro opremljena. Imamo priliku da učestvujemo, ne samo u tehnološkom procesu proizvodnje, nego smo uključeni i u sve ostale poslove koji prate postupak proizvodnje, kao što je vođenje različite dokumentacije, kontrola kvaliteta sirovina, gotovog proizvoda, istraživanje tržišta, nabavka sirovine, skladištenje gotovih proizvoda... Zbog svega toga bih svim učenicima završnih razreda osnovnih škola savetovao da upišu ovu školu! Imaće širok spektar mogućnosti posle završetka školovanja. Mogu da se zaposle, mogu da pokrenu sopstveni biznis, a takođe su im otvorena vrata i za mnoge fakultete - objašnjava Dario Piuković.


Naša škola pomenuto priznanje osvojila je u konkurenciji škola iz osam zemalja! Na taj način se dokazala kao izuzetno uspešna u primeni preduzetničkih veština, kao i u promociji preduzetničkog načina razmišljanja kod učenika. Veliki udeo u ovom postignuću svakako ima i profesorka Jadranka Vojnić Purčar, koordinatorka pratične nastave, koja je takođe prisustvovala dodeli priznanja u Beču.

https://www.etf.europa.eu/en/news-and-events/news/serbian-school-taking-lead-entrepreneurial-skills-development

 

prijem_nagrade
sapun_1
sapun_2
sapun_3
sapun_4
1/5 
start stop bwd fwd

 

Naši partneri