• 000-2018-2019-upis.png
  • IMG_20181019_133003.jpg
  • w-baloni.jpg

ŠKOLA PREDSTAVLJENA NA KONFERENCIJI U BEOGRADU

“Srpska stručna škola kao primer najbolje evropske prakse” – glasi naziv prezentacije kojom je u sredu, 5. decembra, u Beogradu, koordinatorka praktične nastave Jadranka Vojnić Purčar, predstavila Hemijsko-tehnološku školu, na konferenciji regionalnog projekta “Učinkovito osiguranje kvaliteta kroz uspešno upravljanje promenama – izgradnja kapaciteta za direktore/ice srednjih stručnih škola”, u organizaciji “KulturKontakt”-a Austrija, u saradnji sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.

Otvaranju konferencije, u utorak, 4. decembra, prisustvovali su: Mladen Šarčević, ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Radovan Živković, pomoćnik ministra prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Nikolaus Luteroti, ambasador Republike Austrije u Republici Srbiji, Zlatko Grušanović, ispred Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja, i Monika Mot, šefica odseka za obrazovanje.

Prezentacija “Srpska stručna škola kao primer najbolje evropske prakse, Hemijsko-tehnološka škola” propraćena je aplauzom, nakon čega su usledila pitanja prisutnih vezana za proširenu delatnost škole, način sprovođenja preduzetničkih aktivnosti u školi…

Nakon prezentacije projekta „Effective Quality Assurance through Successful Change Management – Capacity Building for VET School Directors”, prvog dana konferencije usledila je panel diskusija „Stručna škola u vremenu promena – izazovi za školske lidere“, čiji su učesnici bili predstavnici obrazovnih institucija, poslodavaca, istraživačkih organizacija, direktori stručnih škola… Prezentovano je i istraživanje na temu: „Uloga direktora u procesu osiguravanja i unapređivanja kvaliteta rada škola“ - O osiguranju i unapređivanju kvaliteta, upravljanju promenama i profesionalnom razvoju direktora stručnih škola.

Prezentacija Hemijsko-tehnološke škole

Naši partneri