BLIZNAKINJE SA OBE STRANE MREŽE!

Zanimljiv slučaj, koji se, kako ističe profesorka Biljana Momčilović, nije desio za više od 25 godina koliko radi u školi, zabeležen je u okviru manifestacije „Sportska nedelja“, kada su se učenici Hemijsko-tehnološke i Politehničke škole nadmetali u – stonom tenisu.


- Ukupno je prijavljeno četiri učenika. Iz naše škole to su Anđela i Marija Trkulja, bliznakinje iz odeljenja IV-1, inače sjajne sportistkinje, fudbalerke „Spartaka“, dok su takmičarke iz Politehničke škole bile Rebeka i Reka Lacko, učenice prvog razreda. Takmičenje se odvijalo u fiskulturnoj sali naše škole i pobedila je Rebeka Lacko, ali više od rezultata zanimljivo je da su i Rebeka i Reka - bliznakinje, baš kao i naše učenice (tačnije, oni su „trojke“ jer imaju i rođenog brata)! To je iznenadilo i nas i kolege iz Politehničke škole. Simpatično i neuobičajeno – dodaje profesorka Momčilović.

bliznakinje