Regionalno takmičenje "Poslovni izazov"

Regionalno takmičenje „Poslovni izazov" je održano 3.12.2015. godine u Novom Sadu, u organizaciji „Dostignuća mladih" u Srbiji i Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije.
Poslovni izazov je takmičenje srednjoškolaca u preduzetništvu u kojem učestvuju učenici iz srednjih škola Vojvodine : Novog Sada, Futoga, Rume, Zrenjanina, Bačke Topole i Subotice.
Cilj takmičenja je da učenici u timovima na osnovu zadatog poslovnog problema osmisle biznis ideju kao odgovor na dati problem, izrade i prezentuju poslovni plan radi razvoja i unapređenja preduzetničkog duha kod mladih. Takođe, takmičenje doprinosi razvoju i unapređenju timskog duha, inovativnosti i kreativnosti i sposobnosti javnog nastupa.
Iz naše škole su sledeći učenici učestvovali na takmičenju:
1. Anđelić Milica iz odeljenja II-9
2. Vukelić Željana iz odeljenja II-9
3. Radić Ana iz odeljenja II-9
4. Kesić Đorđe iz odeljenja IV-13
Učenica Željana Vukelić iz odeljenja II-9 je sa svojim timom zauzela drugo mesto, a učenica Ana Radić iz odeljenja II-9 prvo mesto, pri čemu su se plasirali na nacionalno takmičenje u „Poslovnom izazovu" koje će se održati u Beogradu.
Učenici su bili u pratnji nastavnice Jadranke Vojnić Purčar

start stop bwd fwd

Regionalno takmičenje „Poslovni izazov“ je održano 10.12.2014. godine u Novom Sadu, u organizaciji Dostignuća mladih u Srbiji i USAID.

Učesnici takmičenja su učenici srednjih škola iz Vojvodine. Ukupno je učestvovalo 90 učenika.

Cilj takmičenja je da učenici u timovima na osnovu zadatog poslovnog problema osmisle biznis ideju kao odgovor na dati problem, izrade i prezentuju poslovni plan radi razvoja i unapređenja preduzetničkog duha kod mladih. Takođe takmičenje doprinosi razvoju i unapređenju timskog duha, inovativnosti i kreativnosti i sposobnosti javnog nastupa.

Iz naše škole su sledeći učenici učestvovali na takmičenju:

1.     Suzana Popović iz odeljenja 4-1

2.     Marina Malagurski Stantić iz odeljenja 4-1

3.     Nemanja Filipović iz odeljenja 4-1

4.     Larisa Sudarević iz odeljenja 4-13

5.     Mirko Skala Kozakov iz odeljenja 4-13

Učenik Mirko Skala Kozakov iz odeljenja 4-13 je sa svojim timom zauzeo drugo mesto i plasirao se na Nacionalno takmičenje u „Poslovnom izazovu“ koje će se održati u Beogradu.

Učenici su bili u pratnji nastavnika Vesne Tumbas i Jadranke Vojnić P.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE