Takmičenje „Mladi pekar“

U organizaciji kompanije Lesaffre, sa sedištem u Novom Beogradu i Mlinpek zavoda iz Novog Sada, 2. 4. 2015. godine, održano je takmičenje učenika završnih razreda pekarske struke na kom su učestvovali i naši đaci - učenici III5 odeljenja.
Takmičenje se sastojalo iz dva odvojena takmičenja:

1.) Na takmičenju „Mladi pekar", u okviru konferencije 20. pekarski dani, u organizaciji Mlinpek zavoda, birao se najbolji mladi pekar u svim kategorijama, a naši učenici su ostvarili sledeće rezultate:

a) za izradu bageta – učenik Nikola Tošaki, osvojio je 10. mesto
b) za izradu kroasana – učenik Lekaj Uka, osvojio je 10. mesto
c) za izradu umetničkog dela od testa – učenik Mario Stantić, osvojio je 12. mesto.

2.) Za izbor predstavnika mladih pekara, na ovogodišnjem evropskom takmičenju u okviru Lesaffre Cup-a, takmičili su se: učenik Nikola Blatnjak, koji je osvojio 4. mesto i učenik Kristijan Sadović, koji je osvojio 7. mesto. Zadatak je bio izrada punjenog kvasnog lisnatog peciva po slobodnoj recepturi.

Takmičenje je održano u Pekarskom centru Lesaffre u Novom Beogradu.