VIŠE OD REČI

Mogućnost da predstavljaju školu na opštinskom takmičenju recitatora, koje će se održati 2. marta, u čitaonici Gradske biblioteke, dobili su učenici Miljana Milijašević II-15 i Bogdan Hariš III-1, prvoplasirana i drugoplasirani na školskom takmičenju recitatora, održanom u četvrtak, 22. februara. Po jednoglasnoj oceni žirija, stihove je najlepše kazivala Miljana Milijašević koja je recitovala pesmu Nine Živančević „Čini mi se“, dok je Bogdan Hariš govorio stihove pesme „Posle svega“, Milorada Pavića. Trećeplasirana bila je učenica I-13 odeljenja Anja Davčik koja je kazivala Preverove stihove – pesmu „Adrijen“.

Učenicu Miljanu Milijašević za takmičenje je pripremala profesorka Aleksandra Medan, Bogdana Hariša – Tatjana Mandić Takač, a Anju Davčik – Gordana Jurić Veselinović. Pohvale svakako zaslužuju svi učesnici: Maja Balažević, Sofija Dobrički, Zoran Mitrović, Sara Čanak, Anđelija Stokin, Marija Vujasin, Jovana Radulović i Jovana Tomić, koji su, pod mentorstvom svojih nastavnika, pobedili tremu i uživali u poeziji koja zvuči i – znači.

WP 20180222 13 31 43 Pro

WP 20180222 13 31 49 Pro