ZNANJEM ČUVAJU PRIRODU

Hemijsko-tehnološka škola bila je domaćin regionalnog „Kiri“ takmičenja (iz zaštite životne sredine), održanog u sredu, 21. februara. Takmičenje, čiji je koordinator profesorka Aniko Muhi, okupilo je 69 učesnika – učenika osnovnih i srednjih škola iz Subotice, Oroma i Sente. Našu školu predstavljalo je šest učenika, koji su učešće na regionalnom takmičenju izborili plasmanom u prethodnom krugu.

- Grupa koju su činili: Brigita Kavai, Noemi Bezdan i Alen Četvei, zauzela je šesto, dok su Viktorija Varga, Mirabela Bičkei i Čenge Roštak zauzele deveto mesto. Zadaci su se sastojali od teorijskog i praktičnog dela – teorija je obuhvatala znanja iz geografije i biologije, dok je praktični deo podrazumevao eksperimente iz hemije – objašnjava profesorka Muhi, dodajući da će se sledeći krug „Kiri“ takmičenja održati 21. aprila, u Mađarskoj.

Iako naši učenici nisu izborili učešće na međunarodnom takmičenju, pohvale za trud i pokazano znanje, svakako zaslužuju. A opravdavši ulogu dobrog domaćina, Hemijsko-tehnološka škola je za goste – učenike i mentore, osim posluženja, pripremila i simbolične nagrade, kao i diplomu za svakog učesnika.