USPEH RECITATORA NA OPŠTINSKOJ SMOTRI

Sva tri predstavnika Hemijsko-tehnološke škole: Miljana Milijašević, Gabriela Terek i Bogdan Hariš plasirali su se na Zonsku smotru recitatora, koja će se održati u subotu, 10. marta. Oni su se našli u grupi najboljih recitatora na 30. po redu Opštinskoj smotri recitatora “Pesniče naroda mog”, održanoj u Gradskoj biblioteci, u petak, 2. marta.

Na ovogodišnjoj smotri predstavilo se 93 recitatora iz osnovih i srednjih škola, kulturno-umetničkih društava, udruženja i kulturnih centara našeg grada. Recitatorske sposobnosti takmičara procenjivao je tročlani žiri, čiji je predsednik bio Milan Vejnović, glumac Narodnog pozorišta Subotica, a uz njega glumica Žužana Kalmar i profesorka Katarina Čeliković.

- Zahvaljujemo svim učesnicima, kao i njihovim mentorima i roditeljima na prekrasnom danu i trudu koji su uložili da današnje takmičenje bude praznik za uši i dušu. Veliko hvala i članovima žirija – stoji u saopštenju domaćina – Gradske biblioteke Subotica.