OSVOJILI UČEŠĆE U „HEMIJSKOM“ KAMPU!

Dva učenika Hemijsko-tehnološke škole: Marija Kovač IV-9 i Erik Šinkovič II-8, zauzeli su treće mesto (svako u svojoj kategoriji) na Okružnom takmičenju iz hemije „Kiri“, i osim prigodnih nagrada, osvojili besplatno učešće u kampu za hemiju Karpatske regije, koji će se održati u septembru u Senti. Takmičenje je održano u nedelju, 4. marta, u Gimnaziji za talentovane učenike u Senti.

- Takmičari su bili podeljeni u pet kategorija – od sedmog razreda osnovne do četvrtog razreda srednje škole. Hemijsko-tehnološku školu, osim Marije i Erika, predstavljali su i Žoka Kratofil (odeljenje I-2) i Nikoleta Marki (odeljenje II-8). Nagrađeni učenici izuzetno su zadovoljni nagradom koju su osvojili – ističe profesorka Tunde Bašić, koja je uz koleginicu Aniko Muhi, pripremala učenike za takmičenje.