MILJANA NA POKRAJINSKOJ SMOTRI RECITATORA!

Miljana Milijašević, učenici II-15 odeljenja Hemijsko-tehnološke škole, plasirala se na Pokrajinsku smotru recitatora, koja će se održati 22. aprila, u Sečnju. U jakoj konkurenciji učenika srednjih škola iz Apatina, Sombora, Bačke Topole, Ade, Sente, Malog Iđoša, Kanjiže i Subotice, Miljana se u subotu, 10. marta, na Zonskoj smotri recitatora, održanoj u Gradskoj biblioteci, izborila za prolazak u naredni nivo takmičenja.

Pesma Nine Živančević „Čini mi se“ bila je pravi izbor za Miljanu, što je uočila profesorka Aleksanda Medan koja ju je pripremala i priprema za takmičenje. Osim Miljane, na Zonskoj smotri nastupio je i učenik naše škole Bogdan Hariš, dok je učenica Gabriela Terek, koja je takođe izborila učešće na Zonskoj smotri, zbog putovanja bila sprečena da nastupi.

Odluku o najboljima doneo je žiri koji je radio u sastavu: Miodrag Petrović, glumac i pjesnik iz Novog Sada, Katalin Fazekas, pedagog iz Novog Sada, i Katarina Čeliković, profesorka iz Subotice

naslovna