ČUDESNA VEZA- HEMIJA I GRAMATIKA

Nakon što je na opštinskom takmičenju iz mađarskog jezika i jezičke kulture učenica Hemijsko-tehnološke škole Sandra Šereš (odeljenje 1-8) osvojila drugo mesto, usledilo je okružno takmičenje na kojem je osvojila treće mesto i plasirala se na republičko takmičenje!

Opštinsko takmičenje održano je 3. marta, a okružno 24. marta - oba u Gimnaziji za talentovane učenike “Deže Kostolanji“ u Subotici. Zanimljivo je da Sandra, kao budući tehničar za industrijsku farmaciju, podjednako voli i hemiju i gramatiku!

- Trudim se da se izražavam tačno i pravilno, a to je moguće samo ako poznajem gramatiku jezika, ako radim na bogaćenju svog rečnika. Za takmičenje sam puno vežbala, pripremala me je profesorka Marta Mulic. Raduje me što je moj trud urodio plodom, dešavalo se da sam vežbala i do kasno u noć. Tvrdim da se lepo slažu moje dve velike ljubavi - hemija i gramatika – ističe Sandra, dodajući da do republičkog takmičenja i nju i njenu mentorku čeka puno rada...

Čestitamo!

sandra2