MIRJANA DRUGA NA REPUBLIČKOM TAKMIČENJU!

Učenica II-15 odeljenja Hemijsko-tehnološke škole Mirjana Lasković osvojila je drugo mesto na 24. Republičkom takmičenju tekstilnih i kožarskih škola, održanom u Ivanjici, od 4. do 6. maja. Mirjana, budući modelar odeće, čiji je mentor bio prof. mr Dušan Stefanović, bila je druga u disciplini – Izrada testa iz predmeta Tekstilni materijali.

- Na takmičenju su učestvovale naše učenice sa obrazovnog profila – modelari odeće. U disciplini – Modelovanje krojnih delova odeće, Kristina Vrgov, učenica III-15 odeljenja, zauzela je sedmo mesto, dok se učenica odeljenja IV-15 Tea Ajdarić takmičila u disciplini – Izrada odevnog predmeta od tekstilnog materijala. Nažalost, učenica nije uspela da završi odevni predmet pa nije bodovana – objašnjava profesor Stefanović.

Veliki uspeh za učenicu Mirjanu Lasković, mentora i školu! Čestitamo!