AGNEŠ VAŠTAG NA BELOM DVORU

Učenica generacije (na mađarskom nastavnom jeziku) Hemijsko-tehnološke škole Agneš Vaštag, zajedno sa odeljenjskim starešinom prof. Lidijom Šljapić, prisustvovala je svečanosti povodom dodele pohvalnica najboljim učenima završnih godina svih srednjih škola u Srbiji i Republici Srpskoj, u utorak, 25. juna, u Belom Dvoru u Beogradu. Kako ističu organizatori, tradicionalna svečanost organizuje se u znak priznanja za uspeh po završetku srednjeg obrazovanja, a najbolje srednjoškolce primio je NJ. K.V. prestolonaslednik Aleksandar.

• Doživljaj je i zadovoljstvo biti između pet stotina najboljih učenika. Pozdravljamo ideju da se takvi učenici pozovu i javno pohvale. Bio je to poseban dan i za učenike i za nastavnike – zaključuje prof. Šljapić.

Učenica generacije na srpskom nastavnom jeziku Anja Zec bila je sprečena da prisustvuje svečanosti.