NAŠA ŠKOLA – DOMAĆIN PROGRAMA „KOMUNIKACIJA IZMEĐU KULTURA...“

Hemijsko-tehnološka škola već šesti put bila je domaćin programa „Komunikacija između kultura u Karpatskom regionu“, koji je tokom prve nedelje jula okupio 32 učenika i njihove nastavnike iz: Rumunije, Ukrajine, Slovačke, Slovenije i Mađarske. „Učenici su posetili Gradsku kuću, Muzej, Sinagogu; upoznali se sa gradom preko zanimljive igre i igrali igre upoznavanja. Takođe smo posetili Sombor, Novi Sad, tvrđavu u Baču. Nezaobilazna stanica bio je Zoološki vrt na Paliću, a osvežili smo se kupanjem u jezeru u Bačkoj Topoli. Učenici su zadovoljni programima i sve zadatke rešavali su zajedno“ – ističe koordinator programa, prof. Arpad Nađ Varjaš. Da bi se svi planirnai programi uspešno odvijali, realizaciju projekta pomogli su sledeći sponzori:  Grad Subotica, Nacionalni savet mađarske nacionale manjine, JKP „Suboticagas“, Farma „Mačković“, Kompanija „Mini Pani“ d.o. o, Kompanija „Don Don“ d. o. o,  „Street pica“, Restoran „Spartak“, „Biromarket 024“, Zoološki vrt Palić i Gradski muzej Subotica.