SLOVENIJI U POHODE

U sklopu, sada već tradicionalne posete i razmene učenika, koja se od 2017. godine realizuje u okviru saradnje Hemijsko-tehnološke škole Subotica sa Gimnazijom i srednjom školom za hemiju i farmaciju, Ruše, petnaest učenica naše škole boravilo je u periodu od 16. do 20. septembra u Rušama. U pratnji profesorki Vesne Tumbas i Tamare Bojović, Sloveniju su ove godine posetile učenice drugog i trećeg razreda (III-15, II-9 I II-8): Kristina Pap, Ana Ćakić, Mila Stantić, Elena Puškar, Jana Grdeljević, Dajana Marcikić, Dorina Nađ, Hana Kočmaroš, Petra Pišorn, Milijana Jokić, Nevena Kinčeš Jakovčević, Dunja Bulin, Anet Šetalo, Dorina Bakoš i Melisa Nađ.

• Nakon dolaska u Ruše učenice su smeštene u đački dom; usledio je obilazak škole sa direktorom Samom Robičem. Drugog dana učenice su imale priliku da učestvuju u radu u laboratoriji i prisustvuju časovima engleskog jezika i matematike, a popodne su provele u obilasku Maribora sa profesorkom istorije. Sledećeg dana usledio je izlet na Pohorje… - otkriva prof. Tamara Bojović.

Druženje kroz igru i pesmu, boravak u prirodi, šetnja, poseta Muzeju kamenorezbarstva, staklarstva i šumarstva, predavanja, prezentacije, ali i sportske aktivnosti samo su deo bogatog programa u kojem su učestvovali naši đaci. “Učenice su zadovoljne posetom, imale su priliku da nešto novo nauče, ali i da se zabave i steknu nova poznanstva” – zaključuju profesorke Tumbas i Bojović.