TRČALI ZA SREĆNIJE DETINJSTVO

Učenici Hemijsko-tehnološke škole učestvovali su u manifestaciji “Trka za srećnije detinjstvo”, koja je u četvrtak, 10. oktobra, treći put zaredom okupila decu predškolskog uzrasta do završnog razreda srednje škole. U trci su učestvovale učenice iz odeljenja: II-15, II-1 i II-3. Prvo mesto u svojoj konkurenciji osvojio je Milan Predojević (II-1), i Elena Puškar  (II-3), dok je drugo mesto pripalo Mileni Gabrić (II-15). „Trku organizuje Crveni krst Subotica, a manifestacija je humanitarnog karaktera“ – ističe prof. fizičkog vaspitanja Siniša Galić, zadovoljan učinkom naših đaka.

- Ove godine humanitarni cilj je da kupimo dva inhalatora koje ćemo predati na korišćenje Domu zdravlja Subotica. Prijatno smo iznenađeni i zadovoljni odzivom. Gotovo sve škole učestvuju, sledeće godine nadamo se još većem odzivu, pa će i humanitarni cilj biti veći. Zahvalni smo svim donatorima, koji su nam omogućili da imamo jedan lep program, da se deca zabave i uživaju, ovo je koliko sportska manifestacija, a nadasve ima humanitarni karakter - kaže Zoran Molnar, stručni saradnik Crvenog krsta Subotica.