Učenici pišu: JEDAN POSEBAN DAN

U školi sam saznala da se u Art bioskopu „Aleksandar Lifka“, u periodu od 19. do 21. septembra održavaju Dani italijanskog filma - u saradnji sa Italijanskim institutom za kulturu u Beogradu i Italijanskim kulturnim centrom “Piazza Italia” Subotica. Ulaz na projekcije bio je slobodan. Film koji sam gledala je “Jedan poseban dan” (Un giorno special). Malo sam istraživala i zainteresovao me je isečak onoga što sam pogledala na velikom platnu… Radi se o devojci Đini koja je htela da ispuni svoj san - da bude glumica. Majka je bila uz nju, poslala je na “put ka snu”, ali nije joj dopustila da ide sama - pozvala je nekoga na koga će se moći osloniti da bezbedno stigne i da bude sve u redu. Tu počinje zaplet… Svima preporučujem da iskoriste priliku i uživaju u bogatom kulturnom programu koji (nam) se nudi!

Dora Gabrić III-15