Učenici pišu

Učenici pišu: U SLOVENIJI KAO KOD KUĆE!

U periodu od 16. do 20. septembra boravili smo u Sloveniji, posetivši Gimnaziju i srednju hemijsku školu u mestu Ruše. Upoznali smo se sa njihovom školom i đacima. Toplo i ljubazno su nas prihvatili i ugostili u đačkom domu. Osećali smo se kao kod kuće! Pokazali su nam i njihove laboratorije u kojima smo radili eksperimente sa plamenom. Osim toga, imali smo i čas engleskog na kojem smo upoređivali sličnosti i razlike između tinejdžera u Srbiji u Sloveniji; kao i čas zabavne matematike, gde smo spojili nauku i igru… Jedan dan proveli smo u Ribnici na Pohorju, gde smo se, uz koreografiju, predstavili pesmom “Ludi letnji ples”. Slobodno vreme iskoristili smo šetajući se ili igrajući odbojku. Na putu kući proveli smo nekoliko sati u gradu Mariboru, gde smo saznali mnogo zanimljivih stvari o kulturi i istoriji grada. Zahvalni smo na ovom nezaboravnom putovanju, ljubaznom gestu, prilici da naučimo nešto novo i steknemo nova prijateljstva.

Kristina Pap III-15