VELIKO BRAVO ZA TEKSTILCE!

Učenici Hemijsko-tehnološke škole postigli su sjajan rezultat na XXVIII Republičkom takmičenju tekstilnih i kožarskih škola Republike Srbije, održanom u Kraljevu, od 16. do 18. maja. Agneš Vaštag IV-10 osvojila je prvo mesto u disciplini - izrada odevnog predmeta (mentor prof. Marta Talpai); Aleksandra Antal IV-15 bila je treća u disciplini - konstrukcija i modelovanje odeće (mentor prof. Jelena Muminović); Dajana Kopilović III-15 zauzela je drugo mesto u disciplini – uklapanje krojne slike (mentor prof. Andrea Kareri); Blanka Dulić II-10 takođe je bila druga u disciplini - tekstilni materijali - test (mentor prof. Lidija Šljapić). Prvo mesto osvojila je izložba učeničkih radova u kategoriji - najbolji opšti ustisak koji pano ostavlja na posmatrača. Autor izložbe je prof. Sabina Pećerić, a realizaciju su pomogne profesorke Katarina Glogovac i Ivet Kuzmanov, sa svojim učenicima na praktičnoj nastavi. U revijalnom delu učestvovale su Agneš Vaštag i Aleksandra Antal, prikazavši kreaciju svečanih haljina.

• Pripreme za takmičenje trajale su dugo i bile temeljne, te mogu reći da smo malo i očekivale jedno od prva tri mesta... Zadaci nisu bili teški, konkretno moj je bio da na određenu širinu materijala uklopim tri veličine odevnog predmeta (teksas suknju). Zadatke tog tipa vežbala sam sa profesoricom Andreom Kareri. Pred samo takmičenje profesorke su nam dale nekoliko saveta – da se ne opterećujemo, ali da verujemo u sebe i da se borimo. I mi smo ih poslušale! I put i samo takmičenje na sve nas ostavilo je lep utisak, i kao učenica trećeg razreda volela bih da i sledeće godine učestvujem – ističe Dajana Kopilović, dodajući da je Hemijsko-tehnološka škola njen prvi i pravi izbor i da će školovanje nastaviti na nekom od fakulteta (vezano za struku), baveći se poslom koji voli i za koji se školovala.