ZAPAŽENO UČEŠĆE NA PROJEKTNOJ NEDELJI

Učenici Hemijsko-tehnološke škole učestovali su na manifestaciji „Projektna nedelja", održanoj u utorak, 14. maja u Tehničkoj školi. Škola je zabeležila zapaženo učešće sa nekoliko projekata čiji su mentori bili profesori: Snežana Štetić, Tunde Bašić Palković i Sabina Pećerić. „Učenici odeljenja IV-10: Antonia Šuranji, Dominika Šereš i Beata Šari učestvovale su sa projektom “Blanket hug”, izradivši “ćebence” za kafe - za poneti od šarenog materijala da čaše budu unikatne, dok presvlake mogu poslužiti i kao poklon sa izvezenom porukom” – objašnjava prof. Sabina Pećerić, koja je za “Projektnu nedelju” pripremila još jedan “proizvod”: “Učenice odeljenja III-10: Adel Gandiš, Petra Kukli i Melisa Gere izradile su eko-torbe koje se lako mogu spakovati i poneti u kupovinu umesto plastičnih vreća koje zagađuju okolinu”. Profesorka Bašić Palković učestvovala je sa kompletnim odeljenjem II-8, snimivši film – “krimić” koji prikazuje rad forenzičara. „Naš projekat se zvao “Ispitivanje mogućnosti korišćenja gljiva u prahu u proizvodnji hamburgera". Učestvovale su Dunja Drobac i Milica Vujković Bukvin iz odeljenja III-9” – otkriva prof. Snežana Štetić.

Tehnička škola “Ivan Sarić” poslednjih šesnaest godina organizuje “Projektnu nedelju”, manifestaciju ideja, kreativnosti i pronalazaka koji mogu da pomognu široj društvenoj zajednici. Učenici su timovi i pojedinci, učenici i profesori, predstavnici preduzeća, koji prikazaju svoje ideje, realizaciju i njihovu primenu.